Bolzoni Auramo kâğıt, içecek, otomotiv, lojistik, depolama ve beyaz eşya endüstrisi gibi tüm operasyonlara uygun ürünlerini tecrübe ve kalitesi ile birleştirerek müşterilere sunmaktadır. Firma, tüm forklift üreticileri tarafından, lider iç üretim tedarikçisi olarak seçilmiştir.

Bolzoni Auramo-Meyer ürünlerini incelemek için ilgili grubu seçin.

Görsel ve video sahiplik hakları BOLZONI S.p.A © aittir.

brand-image
Kağıt Bobin/Rulo Ataşmanları
Paper Roll Clamps
Orman Endüstrisi Ürünleri, özellikle kağıt bobinleri; 1.Hamur, 2.Hamur, 3.Hamur, her türlü kalite (Kuşe, Kraft, Gazete, Dergi Basım Kağıtları, Yağlı Kağıtlar, Yapışkanlı Kağıt, Etiket) ve sınıfta kağıdın yanı sıra ıslak havlu, peçete, mendil, özel pedler (çocuk, kadın, hasta pedleri gibi), tuvalet kağıdı gibi hijyenik bezler, karton, testliner, mukavva, oluklu mukavva gibi daha sert veya yumuşak rulolar özel forklift ataşmanı gerektiren ana kargo ürünleridir. Kağıt Bobinleri, ağır, hasar görmeye müsait, stoklaması ve elleçlemesi oldukça zor olan, yüksek değerli ürünlerdir. Ruloların dış sevkiyatına ek olarak üretim tesislerinde iç taşıma yapılması; dilimleme, kesme, ebatlandırma ve baskıya verilmesi gibi benzeri matbaa işlemleri de bu ataçmanların kapalı alanlardaki görevleridir. Bu görevler, doğru seçilmiş ve iyi bakımlı ekipman kullanımını zorunlu kılarken, ataşmanın sıkma basıncı da her bir kağıt için farklı seviyelerdedir. Kağıt ruloları çok farklı çap, en ve ağırlıklarda üretilmektedir. Her kağıt bobini aynı ölçüde olmadığı gibi, onları elleçleyecek ekipmanlar da farklıdır. Forsmatik (Forcematic) gibi bu ihtiyaçlara yönelik geliştirilmiş teknolojilerimiz de mevcuttur. Lastik ve Tekerlek Ataşmanları da Kağıt Rulo Ataşmanı prensibindedir.
brand-image
Balya Ataşmanları
Pulp, Cellulose and Waste Bale Clamps
Balya ve Hamur Balya Ataşmanları normal koşullarda 1,2,3,4,6 veya 8 balyayı bir kerede elleçlemek üzere tasarlanmıştır. Bazen aynı ataşman yalnız 1 balyayı veya birleştirilmemiş bir balya grubunu sıkarak kaldırmak, aktarmak için de kullanılmaktadır. Balya ataşmanı seçimi ne tür balya (iplik, pamuk, tiftik, yün, kumaş, sünger, lastik, kauçuk, elyaf, plastik, pet, selüloz vb.) taşınacağı kadar, hangi taşıma kombinasyonları ile elleçleme yapılacağına dikkat edilmesi gereken bir husustur. Atık Kağıt ve Plastikler tüketicilerden toplanması sonrasında, sıkıştırılarak (preslenerek) balya haline getirilmekte ve hamur fabrikalarına veya geri dönüşüm tesislerine taşınmaktadır. Atık ürün elleçleme, diğer balya taşıma operasyonlarından daha zorlu olması sebebi ile, seçilecek ataşman aşınma ve yıpranmalara karşı özel korumlar içermelidir. Tüm hidrolik ekipmanlar ve hareketli parçalar, çarpma ve düşen objelere karşı iyi korunmalıdır. Ataşmanınızın, Liman (harbour) tipi “Heavy-duty” ağır görevlerin gereksinimi olan özel detay ve opsiyonlar ayrıca sunulmaktadır.
brand-image
Sideshift & Çatal Pozisyonerler
Sideshifters and Fork Positioners
Çatal Pozisyonerlerin ana uygulama şekli, europalet (europallet) veya nizami olmayan ölçüde paletleri elleçlemektir. Bir çatal merkezinden diğer çatal merkezine olan mesafeyi ayarlayabilme imkanı, pratikte farklı endüstrilerin ihtiyacını karşılamakta, çatalları kaydırma hareketi yapan bu ataşman tipi, her geçen gün daha fazla talep almaktadır. Aslında, birçok ülkede elle yükleme ağırlık limiti o kadar düşürülmüştür ki, çatalların pozisyonunu değiştirmek insan gücü ile bu limit aşılmadan mümkün olmamaktadır. Bu durum özellikle, yüksek tonajlı uzun ve ağır çatallı forkliftlerde yaşanmaktadır. Çatal pozisyonerlerin sağladığı zaman tasarrufu ile tüm kayıp zamanlar giderilmekte, cıvata, otomotiv yedek parça, flanş gibi küçük ebatlı metal parçaların taşındığı tahta kasaların, paletlerin elleçleme süreci daha hızlı ve güvenli hale gelmektedir.
brand-image
Çoklu Palet Taşıyıcılar
Multi Pallet Handlers
Çoklu palet taşıyıcılar, ağır paletli elleçleme endüstrilerinde, özellikle içecek dolum tesislerinde; gazlı içecek, soda, meyveli soda, kola, meyve suları, su şişeleme, mayalı içki fabrikalarında ve tuğla, briket, seramik, cam ürünleri fabrikalarında tercih edilmektedir. Çift, üçlü, dörtlü palet taşıyıcılar, elleçleme zamanını çarpıcı bir biçimde düşürmekte, üretim verimini arttırmakta ve depolama, araçlardan yük indirme ve yükleme gibi maliyetleri azaltmaktadır. Kullanıcıların Çift Palet, çok çatallı, dört çatallı veya altı çatallı olarak adlandırdığı bu ataşmanlar, altı ve hatta sekiz palete kadar taşıma da yapabilmektedir. "Shaft Guide" Şaft Kılavuz sisteminin mucidi olan MEYER, bu sistemle ağır görevlere hazır, uzun bakım aralıkları olan yüksek dayanımlı ve efektif ataşmanları hizmetinize sunmaktadır.
brand-image
Clamp Ataşmanları
Parallel Clamps
Sıkma ataşmanları, genel olarak geri dönüşüm kağıtları, sıkıştırılmış selüloz balyalarını, yumuşak selüloz hamurlarını, elyaf ve tekstil ürünlerini, dönüştürülmüş plastik, sünger blokları, kutular, tütün, kauçuk ve kullanılmış bezleri elleçlemek için kullanılmaktadır. Üç farklı konumda döndürülebilen çatalları ile, silindir/pistonların sağladığı kuvvetle sıkarak veya çatal üzerinde taşıyarak, rulo, sandık, varil gibi pek çok amaçlı kullanımı mümkün olmaktadır. Tüm paralel sıkma ataşmanlarımız, ataşman gövdesine adapte edilebilen aparatlar ve çatallara sürülerek monte edilebilen geniş seçenekli kol tutucuları ile, yine varil, bobin, sargı (coil) taşıma veya bidon devirme gibi birçok elleçleme ihtiyacını karşılamaktadır.
brand-image
Ev Gereçleri & Karton Kutu Sıkma Ataşmanları
Home Appliance and Carton Clamps
Karton sıkma ataşmanlarında en yaygın kullanım şekli, ev gereçlerinin; çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolapları, dondurucu, fırın ve mikrodalga fırınlar, televizyonlar, klima, soğutucu gibi paletsiz karton veya dış paketlemesi olmayan paletsiz ürünlerin elleçlenmesidir. İkili, üçlü, dörtlü, altılı, sekizli gibi yük cinsi ve kutu büyüklüğüne göre pek çok değişik varyasyonda elleçlemeyi mümkün kılar. Üretim tesislerinden, son kullanıcıya kadar tüm elleçleme süreçlerinde, karton sıkma ataşmanları, optimize edilmiş sıkma basınçları ile, çok adetli ürünün sürekli ve bir kerede güvenle ve hasar oluşturmadan taşınmasına imkan tanımaktadır. Bolzoni-Auramo “Force Balance” (fors balans) teknolojisi ile sıkma basıncını optimize ve kolların her yerinde eşite yakınlıkta düzenleyen keşfini ürün gamında sunmaktadır.
brand-image
İtme Çekme Ataşmanları
Push Pulls
İtme-çekme ataşmanları, ahşap paletler yerine "slipsheet" üzerinde bulunan ürünlerin elleçlenmesi için tasarlanmışır. Pek çok endüstriyel alanda, yiyecek-içecek, cam ürünler, yapı malzemeleri, tarım, kağıt, kimya ve otomotiv endüstrilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ürün gamı, forkliftlerini daha çok çatallı kullanan ve daha az sıklıkla Push Pull’a ihtiyaç duyanlar için Çatal üzeri "Kolay Sürme" (Easy Rider) modelleri ile çeşitlendirilmiştir. Çok hızlı ve efektif montaj sağlayan Easy Rider sistemi, standart çatallı forklifti, slipşit "slipsheet" elleçleyebilen bir ekipmana dönüştürmekte, güvenlikten ödün vermeden üretim verimi arttırılmaktadır. Operatör, değişimi tek başına, kolay bağlantı hortumları (Quick Couplings) ile, 2-3 dakikada tamamlamaktadır.
brand-image
Rotatörler
Rotators
Rotatörler, yük kasalarının palet ceplerine çatalla girilmesi sonrasında tam tur döndürülmesi işlerinde, sarf veya atık kontenyerlerin boşaltılması işlerinin yapıldığı, metalürji, kimya, otomotiv, geri dönüşüm, atık imha ve gıda işlemesi gibi endüstriyel ürün çevirme kullanılmaktadır. Geniş kapasite çeşitliliği, uygulamaya yönelik doğru ataşman seçimine imkan vermektedir. Balıkçılık, tuzlu ve asit gibi kimyasal ortamlarda veya haddehane gibi dökümhane (Foundry) operasyonlarının yapıldığı yüksek sıcaklıktaki pota döndürülmesi gibi zorlu koşullar için geliştirilmiş modelleri de bulunmaktadır. Dişli rotasyon sisteminin mucidi olmamız ve yıllara dayalı deneyimimiz ile, dökümhane sektörü için yapılan geliştirmeler, tüm dünyada bizi lider konumuna taşımıştır.
brand-image
Teleskopik Çatallar
Reach Forks
Teleskopik Çatallar, lojistik merkezler, yiyecek içecek endüstrileri, üretim tesisleri, soğuk depolar, çoklu paletle taşınan ürünler ve paletli yüklerin taşınması ile uğraşan tüm firmalar için, hem zamandan tasarruf hem de yer optimizasyonu imkanı sağlamaktadır. Teleskobik Çatallar, çatal uzatma kabiliyeti sayesinde, TIR'lar ve Trenler tek taraftan yüklenip boşaltılabilmekte, depolarda boş alan devirini arttırmakta, zamandan tasarruf ederken yakıt ve akü tüketimini düşürmektedir. Özellikle Reach Truck ve Forklift lojistik manevra sayısını da azaltarak, iş güvenliğini arttırmaktadır. Kullanıcılar, çift sıra, bir başka deyişle çift derinliğe (double deep veya deep stack) palet uzatma ile istifleme yapabildiği ve benzer şekilde arka sıradaki paleti alabildiği için, endüstriyel raflarda kullanılabilmekte, depolama hacmini de arttırmaktadır.
BAMY Hidrolik Ekipmanları © 2023